czwartek, lipca 26, 2012

Tolerancja.
Mam przyjaciółkę ,która "choruje" na nadwagę i często spotyka się z komentarzami typu : ,,Jaki z Ciebie pasztet" , "uważaj bo jak będzie głodna to Ciebie zje" itp. Nie jest to dla niej miłe często nawet przez to płakała postanowiła się teraz odchudzić ona robi to dla siebie ,ale też na pewno z powodu tych komentarzy. Ludzie nie są tolerancji w naszym świecie i nie chodzi mi teraz tylko o otyłość ,ale np. homoseksualizm.
Wiele osób jest przeciwko związkom homoseksualnym. Nie wiem dlaczego ,ale więcej mówi się o mężczyznach ,którzy chcą być ze sobą ,a nie o kobietach. Ja osobiście jestem tolerancyjna i nie mam nic przeciwko temu jeśli nie okazują uczuć publicznie bo nie wszyscy mają ochotę na to patrzeć. Jednak nie rozumiem jednego dlaczego właśnie poruszany jest temat mężczyzn i jest się przeciwko nim ,a o kobietach wiele osób nie mówi. Jeśli ktoś zobaczy chłopaka w rurkach i w jakimś szaliku czy czymś to już nazywają go "gejem".
Inny kolor skóry jeśli człowieku przeszkadza nawet to w drugiej osobie to już całkiem moim zdaniem jest przegięcie rozmawiałam ostatnio z pewnym Amerykaninem on na ludzi z ciemnym kolorem skóry mówi CZARNY ,ale pewnie nie wiedział jak przetłumaczyć to na polski. Dla mnie bycie rasistą jest okropne bo jeśli ludzie nie mogą znieść widoku murzyna w tej samej kawiarni ,albo w tym samym sklepie to już jest przegięcie. Ludzie biali niby dlaczego są lepsi ,dlaczego jesteśmy lepsi? Nie rozumiem , Bóg chciał stworzyć białych czarnych żółtych czerwonych stworzył nas wszystkich i ludzie nie powinni się sprzeciwiać temu. To ,że murzyni byli kiedyś niewolnikami nie znaczy ,że teraz mamy ich tak traktować jak kilkaset lat temu.
Ludzie ogarnijmy się i BĄDŹMY TOLERANCYJNI!
1 komentarz:

  1. W mojej byłej klasie też był taki chłopak co miał długie włosy i uczniowie z innych klas ciągle go przezywali . Ale on nie zwracał na to uwagi i dobrze : )

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję.♥